Jak správně skladovat parfémy, aby měly delší výdrž?

Druhy parfémů a jejich koncentrace, použité složky nebo množství fixačních látek jsou jen některé z faktorů ovlivňujících trvanlivost vůně. Skladování parfémů je dalším z nich. Pokud chcete prodloužit trvanlivost své oblíbené vůně a nechcete, aby ztratila na kvalitě, zjistěte, jak skladovat parfémy a na jaká pravidla z oblasti parfumerie je vhodné pamatovat!

Skladování parfémů – jak prodloužit trvanlivost vůně

Trvanlivost vůně – právě tento aspekt často zohledňujeme při výběru nových parfémů. Může se zdát, že tato trvanlivost závisí na faktorech, na které nemáme vliv. Mezi ně můžeme například zařadit kvalitu použitých ingrediencí při výrobě aromatu nebo množství použitých fixačních látek. Je však dobré vědět, že existuje způsob, jak prodloužit trvanlivost vůně a zajistit, aby naše oblíbené parfémy neztratily svou čerstvost. Tímto tajemstvím je správné skladování parfémů. Místo, na kterém vystavíme lahvičku oblíbené vůně, má obrovský vliv na kvalitu a trvanlivost jejího aroma. Takže jak skladovat parfémy? Kde skladovat parfémy, abyste ochránili vůni před ničivým vlivem vnějších faktorů?

Pokud chcete, aby vaše parfémy okouzlily nejen svou vůní, ale i trvanlivostí, skladujte je na stinném místě při pokojové teplotě. Vyhněte se vystavení lahvičky slunečnímu záření nebo přímému světlu. Uchovávejte parfémy mimo vlhká místa s proměnlivou teplotou. Koupelna, kde často rádi vystavujeme oblíbené lahvičky parfémů, nebude tedy místem, které by sloužilo kvalitě vůně. Na rozdíl od očekávání nebude mít ani lednička dobrý vliv na aroma, protože v ní panuje příliš nízká teplota a vysoká vlhkost.

Jak skladovat originální parfémy a parfémové náhražky – existuje rozdíl ve trvanlivosti?

Originální parfémy jsou pro mnoho z nás symbolem absolutního luxusu. Pro ty, pro které se zdají nedostupné, jsou ideální alternativou parfémové náhražky, což jsou vůně inspirované nejlepšími světovými značkami. Zde se však objevuje otázka trvanlivosti těchto alternativ.

Pokud si vyberete ověřené výrobce nabízející parfémové alternativy, můžete si být jisti, že se jedná o plnohodnotné vůně nejvyšší kvality, kterých trvanlivost se neliší od originálu. Sázením na pařížské parfémy získáte vůni, která vzniká na základě podobných nebo dokonce stejných aromatických tónů jako originál a při vytváření se používá stejné množství fixačních látek. To vše se tedy shrnuje do jednoho – parfémové alternativy jsou skvělou volbou jak z hlediska kvality, tak ceny. A jak správně skladovat parfémy inspirované světovými vůněmi?

Přesně stejně jako originály. Pamatujte si, že aromatické látky, ze kterých jsou parfémy vytvořeny – jak originály, tak jejich alternativy – jsou extrémně jemné a letité, citlivé na prudké změny teploty, vysokou vlhkost a sluneční světlo. Vůně, které najdete pod značkou parizske.cz, budou hýčkat vaše smysly stejnou trvanlivostí jako originální parfémy. Dobře o ně pečujte!

Jak dlouho skladovat parfémy – o trvanlivosti vůně

Už víme, že co se týče trvanlivosti, pařížské parfémy se neliší od drahých a luxusních vůní. Navíc stačí jen trocha znalostí o tom, jak skladovat parfémy, abychom si užívali bezchybnou, výraznou a trvanlivou vůni. Existuje však něco, co může poškodit původní aroma oblíbených lahviček. Je dobré vědět, že parfémy, stejně jako veškeré kosmetické výrobky, mají svoji dobu použitelnosti. Po uplynutí určité doby se mohou jednoduše zkazit. Bez ohledu na to, zda na vaší toaletní skříňce pyšně stojí květinové, dřevité nebo citrusové vůně, všechny mají stanovené datum trvanlivosti. Takže jak dlouho skladovat parfémy? Jaká je jejich doba použitelnosti?

Předpokládá se, že parfémy si uchovávají svou trvanlivost po dobu 2-3 let od otevření. I když na obalu nenajdete konkrétní datum expirace, výrobci obvykle uvádějí informaci o počtu měsíců, po které se vůně udrží svěží po otevření lahvičky. Označení PAO (period after opening) se symbolem otevřeného kelímku nebo klepsydry vás právě informuje o počtu měsíců, po které se vůně udrží své původní vlastnosti. Je však dobré mít na paměti, že datum výroby také ovlivňuje trvanlivost vůně. Parfémy vyrobené například před 5 lety nebudou mít tak intenzivní vůni jako na začátku.

Je důležité si pamatovat, že správné skladování parfémů je klíčové pro zachování jejich trvanlivosti. Dodržování těchto zásad vám umožní dlouhodobě si užívat příjemných a svěžích vůní bez ztráty kvality.