Sladké parfémy

Podívejte se také na:

Vůně parfémů dokáží nalákat sladkými tóny, které připomínají kořeněné aroma, ale existují také parfémy s vůní sladkých květin. Škála sladkých vůní parfémů je velmi široká a u nás najdete jak originály, tak náhražky, které jsou skvělou volbou z hlediska kvality a ceny.

Proč jsou sladké parfémy lákavé a chutné?

Sladké vůně parfémů jsou stále populární jak mezi ženami, tak muži. Co nám připomínají a proč je tak často vybíráme?

Začněme tím, že existuje skupina vůní obsahujících tóny vanilky, čokolády, medu, skořice, lékořice nebo kardamomu. Jsou to tzv. gurmánské vůně, velmi sladké parfémy, které připomínají vynikající dezerty z nejlepších cukráren nebo oblíbené sladké pečivo připravované doma babičkou nebo maminkou.

Velmi sladké gurmánské parfémy jsou dobro, které nám připomíná příjemný čas svátků, odpočinku a relaxace, a navíc připomíná bezstarostný a bezpečný čas strávený doma v rodinném kruhu.

Když si vybíráme takové vůně, snažíme se probudit příjemné vzpomínky, které se objevují s každým rozprášením parfému. Není nic špatného na tom, že se chceme obklopovat příjemnými vzpomínkami, které nás dobře naladí.

Sladké vůně s květinovými tóny

V parfumerii existuje mnoho rozdělení do vonných rodin, jako například: sladké parfémy, dřevité parfémy nebo chyprové parfémy. To však není konec kategorizace, protože moderní technologie nám umožňují syntetizovat stále nové aromatické molekuly.

V naší nabídce najdete originální kompozice a jejich náhražky s vysokou mírou parfemace, které ukazují sladkost zcela jiným způsobem. Existují velmi krásné vůně, které obsahují sladké, omamné květiny, jako je jasmín, pomerančový květ nebo bergamot.

Tato sladkost má zcela odlišný charakter, je zároveň hedvábná, smyslná a nelze ji úplně spojit s potravinovými produkty. Květinové, sladké parfémy jsou hluboké a přitažlivé, skvěle se hodí na večer nebo na speciální příležitosti.

Sladké vůně parfémů – kdy je nosit?

Parfémový savoir-vivre může být složitý, ale neobsahuje pravidla, která by se nedala nějak upravit nebo prostě obejít. Přijímá se, že velmi sladké parfémy by měly být nošeny večer nebo v podzimně-zimním období.

To vyplývá z toho, že sladké vůně mohou být skutečně intenzivní a expanzivní. Zatímco pro nás, lidi, kteří nosí parfémy na kůži, protože je milují, je to obrovskou výhodou, pro ty, kteří nás obklopují, může to být nepříjemné.

Samozřejmě ne vždy vyplývá to ze špatného úmyslu, jednoduše někteří lidé jsou citliví na určité vůně a mají sklon k migrénám. Pokud chcete nosit parfémy se sladkou vůní každý den, vždy se můžete zeptat svého nejbližšího kolegy, zda jim intenzita vůně nevadí při práci.

Parfémy se sladkou vůní a vysokou intenzitou můžete také nanášet v minimálním množství, což také pomůže snížit jejich expanzivitu.