30% sleva na lahvičky 104 ml! Kód: WELLNESS30
 
dni 0:0:0

Jak se liší toaletní voda od parfémované vody?

Svět vůní je krásný, mnohorozměrný a čas od času přiměje člověka podrobněji se zabývat parfémy, které používá. Jistě jste si všimli rozdílů v označení parfémů na etiketách. Už víte, jaký je rozdíl mezi toaletní vodou a parfémovanou vodou? Pokud ne, zveme vás k přečtení dnešního příspěvku – vše vysvětlujeme!

Rozdíly mezi toaletní a parfémovanou vodou

Krása a nezřetelnost parfémů začíná ne výběrem vůně, ale mnohem dříve. 

Začněme vysvětlením, v čem spočívá rozdíl. Parfémovaná voda, obvykle nazývaná parfémy, je vysoce koncentrovaná směs esenciálních olejů rozpuštěná v alkoholu. Tento typ produktu má koncentraci aromatických olejů od 8 % do 15 %.

Toaletní voda je skupina vůní, ve kterých koncentrace aromatických olejů činí od 5 % do 10 %.

Vyplývá z toho, že parfémovaná voda (francouzské edp, tj. eau de parfum) je trvanlivější a intenzivnější než její aromatická sestra toaletní voda (francouzské edt, tj. eau de toilette). První je doporučována na večer a na podzimní a zimní období, zatímco druhá na každodenní nošení a na teplejší jarní a letní dny.

Která je lepší: parfémovaná voda nebo toaletní voda?

Na otázku, zda je lepší parfémovaná voda nebo toaletní voda, neexistuje jednoznačná odpověď, protože obě mají své výhody i nevýhody.

Než se však ponoříme do diskuse, chceme poznamenat, že na našem internetovém webu Pařížské Parfémy naleznete více než 250 vůní označených jako edp, tj. parfémovaná voda.

Všechny naše inspirované vůně vytváříme přesně ze stejných složek vysoké kvality, které používají velké parfémové koncerny. Proto můžeme s jistotou říci, že naše alternativní parfémy se dlouho udržují na kůži a velmi dobře napodobují své originály.

Vraťme se však k otázce, čím se liší toaletní voda od parfému a věnujme pozornost dvěma hlavním aspektům:

  • délka trvání,
  • přizpůsobení vůně příležitosti.

Parfémovaná voda má velmi dobrou trvanlivost, díky čemuž se dlouho udržuje na kůži a je výborným obalem na dlouhé podzimní a zimní večery. Parfémované vody s kořeněnými, orientálními nebo sladkými tóny se nehodí na léto a horké dny strávené v malých kancelářských prostorech.

Toaletní voda má menší trvanlivost, a proto může být levnější. Můžete ji používat v létě, aniž byste se obávali, že způsobí migrénu u kohokoli ve vašem okolí.

Parfémová voda nebo toaletní voda – kterou vybrat jako dárek?

V tomto případě je vždy vhodné položit si otázku na preference, vkus a oblíbené vůně osoby, kterou chceme obdarovat. Lehké, svěží, čerstvé a citrusové tóny obvykle dominují ve vůních doporučených na jaro a léto, naopak sladké, kořeněné tóny nalezneme v parfémech vhodných pro podzim a zimu.

Máme-li základní znalosti o tom, co má ráda osoba, pro kterou vybíráme dárek, bude snazší se rozhodnout, zda to má být parfémová voda nebo toaletní voda.

Obecně se však soudí, že parfémová voda, právě kvůli lepší trvanlivosti, může být vhodnějším a elegantnějším dárkem pro nám blízkou osobu. Jak tedy vybrat z této obtížné úlohy?

Vyberete-li si parfémy inspirované z naší kolekce, můžete se rozhodnout pro svěží a jemnou kompozici, jako například Versace Bright Crystal edt, ale dostanete elegantní kompozici odpovídající koncentraci parfémové vody. Naše vůně jsou právě eau de parfum, které dostanete v objemech 30 ml, 50 ml a 104 ml.

Letní osvěžení – toaletní voda nebo parfémovaná voda, co je lepší?

Pro jarní a letní sezónu se vyplatí pořídit si lehčí parfémové kompozice, které se na kůži krásně rozvinou, ale nebudou přitom dusivé nebo příliš expanzivní.

Jemnější parfémovaná voda nebo toaletní voda s citrusy, mořskými nebo vodními tóny jsou naše doporučení na teplé období roku.

Podívejte se na bestsellery, jako je Dolce&Gabbana Light Blue s tóny sicilského citronu, jablka a jasmínu, Giorgio Armani My Way s květem pomeranče a bergamotem nebo Lancôme La Vie Est Belle s charakteristickým akcentem černého rybízu, hrušky a kosatce.

Zimní obalování – co je silnější: parfémovaná voda nebo toaletní voda?

Na otázku: co je lepší – parfémovaná voda nebo toaletní voda na zimu, můžeme s klidem odpovědět, že ta první! Vyberte si z zimních, parfémových kompozicí inspirovaných, dostupných na stránce parizske.cz!

Na otázku: co je lepší – parfémovaná voda nebo toaletní voda na zimu, můžeme s klidem odpovědět, že ta první! Vyberte si z zimních, parfémových kompozicí inspirovaných, dostupných na stránce parizske.cz!

Podívejte se na bestsellery, jako je Dolce&Gabbana Light Blue s tóny sicilského citronu, jablka a jasmínu, Giorgio Armani My Way s květem pomeranče a bergamotem nebo Lancôme La Vie Est Belle s charakteristickým akcentem černého rybízu, hrušky a kosatce.