Publikováno

Jaký je rozdíl mezi toaletní vodou a parfémem a jak to ovlivňuje intenzitu a trvanlivost vůně?

Vůně prozrazuje více než tisíc slov. Odráží charakter, vyvolává vzpomínky, dokresluje stylizaci. Můžeme je nést v parfémech, toaletní vodě nebo parfémované vodě. Zůstává tedy otázka – čím se liší toaletní voda od parfému a které řešení bude trvanlivější? Zkontrolujte, jak skladovat parfémy, aby potěšily vaše smysly po dlouhou dobu!

Čím se liší toaletní voda od parfému?

Slovo “parfém” obvykle používáme pro všechny druhy výrobků, které nás obklopují opojnou vůní. Označení parfém používáme jako synonymum pro různé druhy produktů. Ale je toaletní voda parfém?

Je důležité vědět, že pravé parfémy jsou luxus, dostupný pouze pro vyvolené. Vůně, která aspiruje na status parfému, musí být výjimečná vysokým obsahem esenciálních olejů. Obvykle se pohybuje v rozmezí 25 až 43 procent. Vůně parfémového extraktu je mimořádně silná a trvanlivá, a esence stojí několik desítek tisíc korun. Mnohem populárnější jsou však parfémovaná voda a toaletní voda. Čím se liší toaletní voda od parfému?

Velmi známé produkty, které se vyznačují vysokou trvanlivostí a intenzitou, jsou tak populární parfémované vody. V tomto případě se obsah esenciálních olejů pohybuje od 10 do 15 procent a jsou cítit na kůži až několik hodin po použití. A čím se parfémovaná voda liší od toaletní vody? Ta druhá je méně trvanlivá a to vlivem nižší koncentraci éterických olejů. Vyznačuje se subtilní vůní, kterou obvykle volíme na léto nebo na jaře.

Co je silnější – parfémovaná voda nebo toaletní voda?

Při výběru oblíbené vůně, kterou chceme nosit každý den, je důležité věnovat pozornost trvanlivosti. Chceme, aby nás doprovázela po co nejdelší dobu, a obklopovala jemnou, ale přesto dlouhotrvající vůní. Takže co si vybrat? Co je silnější – parfémovaná voda nebo toaletní voda?

Pokud záleží na větší trvanlivosti a intenzitě vůně, je vhodné zvolit parfémovanou vodu, která má vyšší koncentraci éterických olejů. Je nejvíce koncentrovaná, ale také mnohem dražší než toaletní voda. V tomto případě stojí za to poznamenat, že pokud vám záleží na vynikající kvalitě vůně, za kterou nechcete příliš platit, můžete se rozhodnout pro skvělé parfémy, které najdete v nabídce obchodu pařížské parfémy. Náhražky jsou skvělým řešením jak z hlediska kvality vůně, tak i z hlediska ceny. Dámy, kterým záleží na trochu jemnější vůni by měly sáhnout po toaletní vodě, která je obklopena jemnou svěžestí. Je však třeba si uvědomit, že toaletní voda se na kůži nebo oblečení udrží maximálně několik hodin. A je možné prodloužit trvanlivost vůně?

Síla vůně – na čem záleží a jak prodloužit její trvanlivost?

Bez ohledu na to, jaký druh parfému si vybereme, vůně se postupem času vypaří. Trvanlivost vůně bude záviset na několika věcech. Nejprve je důležité si uvědomit, že stejná parfémovaná nebo toaletní voda a stejné vůně parfémů budou na dvou různých lidech vonět naprosto odlišně. Na konečný tvar vůně má obrovský vliv nejen samotná vůně, ale také teplota našeho těla nebo pH naší kůže. Proto se při výběru parfémů nevyplatí řídit se názory jiných žen. Stejné vůně budou na kůži dvou různých lidí mít naprosto odlišnou charakteristiku. Nicméně to nejdůležitější je, že se můžeme postarat o to, aby trvanlivost našich parfémů byla mnohem větší. To ovlivňuje například skladování lahve parfémů nebo dodržování data jejich použitelnosti.

Ano! Parfémy, stejně jako jakýkoli jiný kosmetický výrobek, mají své datum použitelnosti. Používání po uplynutí této doby může vést k neestetickým skvrnám na kůži, oblečení a dokonce i k alergické reakci. Je tedy důležité si uvědomit, že parfémy se mohou jednoduše pokazit. Abychom tomu zabránili, měli bychom také věnovat pozornost způsobu, jakým jsou skladovány. Proto si zapamatujte, že lahve s oblíbenou vůní by neměly být skladovány na přímém slunci nebo na místech, kde se teplota nebo vlhkost vzduchu neustále mění. Skladování parfémů na poličce v koupelně tedy není dobrým řešením. Pára v kombinaci s teplým vzduchem způsobí, že parfémy ztratí na kvalitě. Na rozdíl od některých rad bychom také neměli skladovat vůně v lednici. Proto je důležité dbát na to, aby stály na stíněném, chladném a suchém místě. Nezapomeňte také uzavřít parfémy po každém použití.