Publikováno

Jak zkontrolovat originalitu parfémů – jak nakupovat parfémy na internetu?

Parfémy jsou si navzájem nerovné a to víme již dlouho. Velmi snadno se můžeme nechat napálit a koupit vůni, která s originálem nemá mnoho společného. Jak tedy zkontrolovat originalitu parfémů? Jak se ochránit před voňavým padělkem? Je možné získat krásnou a trvanlivou vůni za nízkou cenu?

Jak zkontrolovat originalitu parfémů?

Pro mnoho z nás jsou originální parfémy považovány za opravdový luxus. Jsou takové, protože výroba vysoké kvality parfémů je vícestupňový proces, který vyžaduje nadprůměrné znalosti a zkušenosti parfuméra. Falšování skutečnosti a velké odchylky od pravdy však přináší podvodníci nabízející vůně, které jsou napodobeninami značkových produktů. V této situaci je nutné položit otázku: jak rozpoznat a zkontrolovat, zda jsou parfémy originální?

Pokud chcete zkontrolovat originalitu parfémů, je dobré vědět o několika klíčových rozlišovacích znacích, které budou svědčit o jejich skutečném původu. Věnujte pozornost zejména detailům. Ty, i když se mohou zdát málo důležité, budou nejlepším testem originality.

Barva parfému

Zajímá vás, jak zkontrolovat, zda jsou parfémy originální? Věnujte pozornost zejména barvě parfému. Originální vůně jsou obvykle zbarveny tmavě žlutě, lila nebo modře. Neznačkové vůně budou mít výrazné a syté barvy.

Flakon a balení parfémů

Flakon, ve kterém jsou prodávané originální parfémy, je vyroben z nejkvalitnějšího skla, které se vyznačuje hladkou linií. Balení z tuhého kartonu, které chrání flakon, a pečlivě přizpůsobená fólie jsou dalšími výraznými znaky. Posledním prvkem budou nápisy na obalu – všimněte si, zda jsou stylisticky bezchybné, zda došlo ke změnám v logu a zda jsou písmena jasná a dobře vyčištěná.

Vůně

Pamatujte si, že značkové vůně se skládají ze tří tónů – hlavy, srdce a základu. Počáteční tóny, které se objevují jako první, jsou cítit pouze po dobu přibližně 20 minut. Poté se vůně postupně oxiduje a tóny srdce jsou cítit silněji. Poslední – základní tóny jsou cítit až po několika hodinách. Pokud bude kompozice vůně stejná po celou dobu, pak máte pravděpodobně co do činění s padělkem.

Sériové číslo a čárový kód

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zkontrolovat originalitu parfémů, je ověření čárového kódu a sériového čísla. V prvním jsou zaznamenány informace o místě a čase výroby parfému. Sériové číslo se nachází na dně flakonu a mělo by odpovídat číslu na dně obalu. Kromě toho jsou k dispozici online vyhledávače, které vám umožní ověřit originalitu parfémů. Je však třeba mít na paměti, že tyto vyhledávače mohou někdy selhat. Například nemusí identifikovat parfémy z limitovaných edicí nebo vůně, u kterých výrobce změnil čísla.

Jak vybrat správný parfém?

Plánujete si koupit nové parfémy? Jak odlišit padělek od originálu – již víte. Dalším krokem přibližujícím vás k výběru správných parfémů bude znalost toho, jak si vybrat vůni podle osobnosti. Pamatujte si, že vůně je vaši vizitkou. Bude to doplněk vašeho stylu, značkou rozpoznávací a odrazem vaší osobnosti. Úplně jiné vůně se hodí k romantickým typům a jiné aroma se chodí k osobností femme fatale. Proto si vyberte parfémy podle svého životního stylu. Zvolte ty, u kterých se cítíte nejvíce sami sebou. Všimněte si však, že i když najdete vůni, která dokonale odráží vaši osobnost, originální parfémy nejsou vždy snadno dostupné. Skvělou alternativou, která vám umožní užívat si vaši vysněnou a trvanlivou vůni budou také parfémy inspirované kultovními značkami, které najdete v nabídce obchodu parizske.cz.

Náhražky parfémů – je to dobrá volba?

Vůně – ta nejčastěji rozhoduje o výběru konkrétních parfémů. Pro některé lidi je důležitá celá obálka – značka, flakon, originální krabice. Pro lidi, kteří se však zaměřují především na vůně, budou náhražky parfémů skvělým řešením a obrovskou úsporou. Je třeba poznamenat, že vůně inspirované nejlepšími parfémy světových značek nejsou o nic horší než originál. Vyrábějí se na základě podobných nebo přesně stejných vonných tónů, jsou vyrobeny z prvotřídních surovin a používají stejné množství fixativů, díky čemuž vzniká produkt s téměř identickou vůní a trvanlivostí. Jak se tedy liší od originálních parfémů? Pouze cenou. Ta často představuje malou část nákladů, které musíme zaplatit za vůně v originálních flakonech s logem světových značek.